A fenti beszélgetés gyakran elhangzik, a folytatás pedig így szól:
– A Tudástár a leggyorsabb megoldás, ha tanácsot szeretnél kérni. Ma csatlakozol, azonnali bankkártyás fizetéssel rendezed a tagdíjat, máris érkezik a visszaigazoló e-mail, ahol a tagsági oldalra történő belépéshez találod az adatokat. Belépsz a tagsági oldalra, rákattintasz a tanácsot szeretnék kérni menüpontra és máris kérheted a személyre szabott tanácsokat. A válasz 1-2 munkanapon belül érkezik is. Ilyen gyorsan egyetlen személyes konzultációra sem tudsz időpontot szerezni.
– Nem lenne jobb mégis a személyes konzultáció?
A személyes konzultációnak is vannak hátrányai:
Az időpontra könnyen lehet, hogy hónapokat, akár fél évet/egy évet is kell várni, feltéve, ha tapasztalt, elismert, keresett konzulenst keresel, és nem egy pár hetes kurzuson képződött sleep coach-ot, aki még nem látott kisgyermekes családot közelről és rajtad szeretne gyakorolni.
A konzultáció időpontját nem te szabod meg, hanem a tanácsadó. Nem fog ahhoz alkalmazkodni, hogy neked mikor alszik a gyermeked, vagy hogy van-e 50-90 perced egyben a konzultációra.
A konzultáció általában úgy zajlik, hogy a tanácsadó meghallgat, majd elmondja, mit tegyél. Viszont arra nincs idő, hogy részletesen el is magyarázza, hogy mi a probléma oka, hogy hogyan is alszanak jól a babák, hogy mire számíthatsz a következő hetekben, vagy hogy mi történhet, ha változtatsz valamin. Hiszen ehhez egy konzultációnak több órásnak kellene lennie, amire meg főleg nincs időd egyben, ott és akkor.
Ha pedig lenne is idő, nem fogsz tudni megjegyezni több száz különböző infót, egyszeri hallás után, főleg úgy, hogy a gyermekednek már rég ennie, aludnia kellene, nyűgös, fáradt, te már rég nem tudsz figyelni a szakemberre a konzultáción.
A konzultáció vége után 5 perccel pedig garantáltan eszedbe jut még 3 fel nem tett kérdés, és ez a lista naponta nőni fog, főleg ha elkezded megfogadni a konzulens tanácsait. Igen ám, de ezeket kinek és mikor tudod feltenni? A legtöbb szakember nem tud bárhol, bármikor válaszolni neked, tehát újabb konzultációs időpontot kell foglalnod hozzá.
Egy egyszeri konzultáció, mely általában nem elég, 15-30.000 Ft. Emellett, járulékos költségek (utazás, parkolás, apa szabadsága, stb.) is előfordulhatnak. És lássuk be, miért is fizetnéd ki a tanácsadó rendelőbe utazásának a költségét is, miért te állnád a rendelő bérleti díjának, a rezsijének egy részét is? Hiszen a konzultáció díja ezt is tartalmazza, a szakember a konzultációs díjakból fedezi a rendelése költségeit.
Miben nyújt többet ennél a Tudástár?
Nem kell időpontra várnod. Ha ma jelentkezel a tagságra, akkor ma tudsz kérdezni és 1-2 munkanapon belül érkezik is a válaszunk. Ilyen gyorsan egyetlen személyes konzultációra sem fogsz időpontot kapni.
Hogy mikor kérsz tanácsot, azt te döntöd el, nem más. Ha vasárnap hajnali 2-kor érzed azt, hogy segítségre van szükséged, akkor ekkor tudsz tanácsot kérni. Ha meg kedden este 10-kor, akkor akkor.
A Tudástárban a tanácsadásnak nem csak a „meghallgat” és a „tanácsot ad” része érhető el, hanem a tudásanyag is. Tehát, megismerheted, hogyan alszanak jól a babák, mit várhatsz tőlük, milyen gyakori problémáknak mik az okai, ha változtatsz valamin, akkor mire számíthatsz.
És szó sincs róla, hogy egyszeri elmondás alapján, a nyűgös babáddal a kezedben kell ezeket az infókat végighallgatnod és mindet megjegyezned. Akkor nézed meg a tudásanyagokat, amikor szeretnéd, annyi időt tudsz rá szánni, amennyi épp van, és ha valamit nem jegyeztél meg, bármikor újra megnézheted az adott témát.
Ha eszedbe jut akár csak egyetlen fel nem tett kérdésed, semmi más dolgod nincs, csak feltenni, amikor csak akarod. Akár naponta is kérdezhetsz.
A Tudástárat úgy alkottuk meg, hogy semmi felesleges költség nem terhel téged, nem kell neked finanszíroznod a tanácsadó utazását, a terembérlet és a recepciós költségeit, és nem kell egy újabb konzultációs időpontot kifizetned, ha 1-2 újabb kérdésed lenne. A Tudástárban egy egyszeri konzultációs díj összegéért akár éves előfizetést is tudsz kötni.