Az Anya, gyere! Babaalvás Tanácsadás szakértői
Szia! Dr. Dénes Ivett vagyok, orvos és kétgyermekes anyuka, szülő-csecsemő kapcsolati konzulens, önkéntes szoptatási segítő, a Békés éjszakák, vidám nappalok című bestseller könyvsorozat írója, az Anya, gyere! Babaalvás Tanácsadás alapítója, vezetője.
A nagyobbik fiam születése után kezdtem el behatóan foglalkozni a babák alvásának titkaival, mert mindenképp segíteni szerettem volna a fiamnak jól aludni. Megéltem a kialvatlanság, az elkeseredettség, a tehetetlenség hullámvölgyeit, de nem adtam fel, nem vártam a csodára, helyette addig kerestem, kérdeztem, kértem és kutattam, amíg megtaláltam a megoldást a saját problémánkra, és közben rengeteg ismeretet gyűjtöttem a babák és a kisgyermekek alvásáról.
Gyermekkórházakban szerzett orvosi tapasztalatomra alapozva, és a babák és kisgyermekek alvási nehézségeiről a legátfogóbb ismereteit adó baba-mama kapcsolati szakemberként lassan egy évtizede segítem a kisgyermekes szülőket abban, hogy gyermekeik jobban aludhassanak. Szakmai tapasztalataimat, tudásomat blogcikkek, tanulmányok, előadások, online és egyéni kurzusok formájában osztom meg a kisgyermekes szülőkkel. Az elmúlt években több, mint százezer babának és szüleiknek segítettem jobban aludni.
Szakmai végzettségek, továbbképzések:
Semmelweis Egyetem, orvosdoktori diploma, summa cum laude minősítés
Pázmány Péter Katolikus Egyetem, csecsemő-szülő kapcsolati konzulens diploma, kitüntetéses minősítés
Önkéntes szoptatási segítő – Anyatejút
Kapcsolódó nevelés szakembereknek – szakmai továbbképzés
A mesterséges megtermékenyítéstől a szülés utáni depresszióig. A szülészet pszichológiai-pszichiátriai problémái és terápiás eszköztára – akkreditált továbbképzés
A csecsemő/kisdedkori funkcionális zavarok eredete és gyógyítási lehetőségei a perinatális tudomány és a szülő/csecsemő pszichoterápia fényében – akkreditált továbbképzés
A hiperaktivitás-figyelemzavar viselkedésterápiája – akkreditált továbbképzés
Regulációs zavarok – előzmények és hatások című konferencia
I. Magyar Tudományos Mindfulness Konferencia
Online Laktációs Konferencia
Első Nemzetközi PECMH Konferencia (Lelki Egészség a Perinatális Időszaktól a Kora Gyermekkorig – Prevenció és Klinikai Gyakorlat)
Magyar Gyermek-gastroenterológiai Társaság Kongresszusa
Aktuális problémák és új lehetőségek a csecsemő-és gyermektáplálásban a 21. század elején – Konferencia
Autogén tréning – gyakorlati workshop
Az alvásfüggő légzészavarok – szakmai továbbképzés
Az alvászavarok kivizsgálása és kezelése, diagnosztikus és terápiás lehetőségek
Szia!
Domokos Kata life,- karrier,- és business coach, PersonalGuide viselkedéselemzés szakértő vagyok.
2015. óta támogatom a hozzám forduló édesanyákat abban, hogy megtalálják az egyensúlyt életszerepeik között és ne kelljen választaniuk aközött, hogy jó anyák, jó társak vagy épp jó munkaerők legyenek. A Semmelweis Egyetem 2. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján két évig vezettem a koraszülő anyukák támogató csoportját.
Egyéni konzultáción, csoportos coaching alkalmakon, workshopokon, online tanfolyamokon és az előfizetői klubomban a gyermekes léttel járó, tipikusnak mondható élethelyzetek, elakadások megoldásában segítem ügyfeleimet, elsősorban stresszkezelés, dühkezelés, békés önérvényesítés, időmenedzsment, munka és magánélet egyensúlyának megteremtése terén.
Tudatosan terveztem az életemet, szépen felépített úton haladtam előre: tanulás, nyelvvizsgák, jogi diploma, első munkahely, párválasztás, házasság. És aztán… aztán megszületett az első gyermekem. És itt minden megváltozott. Amiben addig hittem, az elvek, amik szerint éltem, hirtelen kicsúszott a lábam alól.
Nem tudtam előre tervezni, megszűnt az intim szférám, bedaráltak a kisbabás mindennapok, beszűkült a világ.
S noha csodálatos élmény anyává válni, egy idő után hiányozni kezdtek a szellemi kihívások, az értelmes felnőtt párbeszéd, a kapcsolódás az anyaságon túli életemhez.
Egyensúlyt kellett találnom ebben a gyakran káoszos helyzetben az életszerepeim között, mert szerettem volna jó anya, jó társ lenni úgy, hogy közben önmagamat sem veszítem el…
Ám a hagyományos családmodellbe nem tudtam beszuszakolni magamat. Újra kellett gondolnom, mi az, amire igazán vágyom, mi az, ami a mi életünkben működhet. Amiben hittem az a közös szerepvállalás szülőként, a családi munkamegosztás, nem akartam „csak” gyermekével otthonlévő anyuka lenni és nem akartam, hogy a párom „csak” a kenyérkereső legyen a családban.
Így előbb a saját magamat találtam meg újra, majd elkezdtem az édesanyák megoldásfókuszú támogatásával foglalkozni, azóta folyamatosan tanulok, blogolok, segítem a hozzám forduló anyákat, hogy jól érezzék magukat anyaként, dolgozó nőként, társként egyaránt.
Lénárd Orsi vagyok, 3 gyermekes anya, szülésfelkészítő, babamasszázs oktató és szülő-csecsemő konzulens. Mindig is előszeretettel és érdeklődéssel fordultam a várandósság, a szülés és a kisbabás élet történései és témái felé. Ebben meghatározó volt a saját gyerekeim születése körüli időszak, ami sok örömöt és bizony számos kihívást is hozott magával. Szerettem a várandósságot, három szép szülésélményben volt részem és élveztem a gyerekekkel otthon töltött időszakot. Harmadik fiam születése után 2008-ban szüléskísérő dúla lettem, és ezzel egy időben beiratkoztam a Károli Gáspár Egyetem mentálhigiéné szakára, hogy jól megalapozott tudással segíthessem a hozzám forduló anyákat és családokat. Ezután kismamamasszőr és babamasszázs oktató lettem, és befejeztem a 2 évig tartó dúlaműhelyt is. Az elmúlt 13 évben több száz kisbaba születésénél voltam jelen dúlaként, és sok-sok édesanyát és édesapát készítettem fel a szülésre és a szülőségre. A saját életemben és a munkám során is azt tapasztaltam, hogy a baba megszületése utáni hónapok, évek az örömök mellett próbatételeket is rejtenek magukban. Az anyává és apává válás nem varázsütésre történik, és az újszülöttel való összehangolódás, vagy később a kisgyerekek fejlődése – különösen amikor abban nehézségek, döccenők vannak -, megterhelő lehet a szülők számára. Azért, hogy ezekben a helyzetekben is a 0-3 éves korú gyereket nevelő családok mellett állhassak, elvégeztem az ELTE szülő-csecsemő konzulensi képzését. Amiben számíthatsz rám: szülésfelkészítés csoportos és egyéni/páros konzultáció formájában, babamasszázs oktatás, baba-mama-apa kapcsolati kérdések (sírás-megnyugtatás, alvás-altatás, evési-etetési nehézségek, viselkedési és érzelemszabályozási problémák, dackorszak kihívásai) illetve a szülésélmény feldolgozása.
Itt találkozhattunk már:
Orsi weboldala: https://lenardorsi.hu
Bocskainé Irci vagyok, IBCLC laktációs szaktanácsadó és csecsemős nővér vagyok, 2 gyermekes édesanya, boldog feleség, támogató férjjel. Végletekig hiszek a jóban és nagyon pozitív szemléletű vagyok!
Egészségügyi szakember vagyok, így a kompetenciáimat pontosan tudom és betartom. Ismerem mi az élettani, mi a kóros, amennyiben szükséges, megfelelő szakemberhez irányítom a hozzám forduló édesanyákat.
Elkötelezett vagyok a személyre szabott, magas minőségű ellátás irányában.
Feladatom úgy segíteni, hiteles, naprakész információt adni, hogy az adott család a legmegfelelőbb döntést tudja hozni, az adott élethelyzetben. Támogatni, elfogadni és kísérni, ameddig szükségük van rá.
2007 óta dolgoztam a Telki Magánkórház szülészetén, 2017- sikeres nemzetközi vizsgát tettem, így jogosulttá váltam a legmagasabb, professzionális szintű laktációs szaktanácsadó, IBCLC titulusra.
2019 tavaszán elkezdtem a magánpraxisomat a Czeizel Intézetben, ahol szerdánként laktációs szaktanácsadást tartok, mellette a Dr. Rose Magánkórházban igény szerint meglátogatom a már megszült édesanyát és kisbabáját.
Az Életkezdet Szakmai Egyesület alelnöke vagyok.
Minden szoptatással felmerülő problémával természetesen szívesen foglalkozom. Amikben eddig a legnagyobb gyakorlatot szereztem:
-várandósok felkészítése a szoptatásra – érintve a szülést, császárt, vajúdást, érzékenyítve, információt átadva az ideálisra való törekvéssel
-az újszülött és a gyermekágyas időszak szépségei, nehézségei – akár szoptatás, akár altatás, kakilás, aluszékonyság, sok sírás, pótlás adás, édesanya hangulatingadozása kapcsán
-elválasztás/elválasztódás/apasztás – szükséges-e, tényleg ezt szeretné-e az anya, van-e másik út, hogy kezdjük el, hogyan folytassuk stb.
-mellgyulladás – minden vélt és valós mellgyulladást a teljes gyógyulásig végig kísérem az édesanyát.
Itt találkozhattunk már: